Jeszcze kilka zdjęć z Recanati.

Czytaliście pierwszy wpis o Recanati? Znajdziecie go TUTAJ. Napisałam w nim w skrócie o sztandarowych postaciach miasta i o kilku miejscach, które naprawdę warto odwiedzić. Teraz chciałam pokazać Wam jeszcze pare zdjęć. Najpierw kilka klimatycznych zaułków, które uwielbiam i zwykle takich właśnie zdjęć mam najwięcej:

Ponizej niewielki, ale bardzo urokliwy park B. Gigli:

Większy park znajduje się koło willi Colloredo Mels, czyli tam, gdzie jest muzeum miejskie. Dobra wiadomość dla posiadaczy psów, to miejsce przyjazne dla czworonogów, o czym świadczy „dogtoilet”, niestety podczas mojej wizyty niezaopatrzona w woreczki.

Warto też odwiedzić czternastowieczną Konkatedrę Św. Flawiusza z imponującym drewnianym stropem kasetonowym. Niestety nawy boczne zostały naruszone przez trzęsienia ziemi, które w zeszłym roku nawiedziły region (napisałam o tym krótka notkę tutaj).

Nieopodal domu Leopardiego znajduje się kościół i klasztor Kapucynów, w którym przechowywany jest obraz przypisywany Caravaggiowi ze sceną odpoczynku podczas ucieczki do Egiptu, częściej zwany „Madonna od sałaty”, (ponieważ Maryja przedstawiona jest podczas przygotowywania skromnego posiłku…) – ta atrybucja jest dość niepewna, choć nadal ma swoich zagorzałych zwolenników.

Będąc w Recanati warto zajrzeć do oddalonego zaledwie o kilka kilometrów Loreto, a jeśli lubicie morze także do Porto Recanati i Ankony. Oczywiście polecam cały region Marche, ale te 3 miejscowości są położone na tyle blisko, że można je odwiedzić w ciągu 2-3 dni, nawet poruszając się pociągami i autobusami, które są tanie i jeżdżą bardzo często. Jeśli potrzebne Wam będą dodatkowe informacje, piszcie! Buon viaggio!

 

 


10 myśli w temacie “Jeszcze kilka zdjęć z Recanati.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s